Ogromne mrozy przed świętami? Mowa o nawet 20 stopniach na minusie

2022-12-18 14:35 Róża Perszon
Mrozy -19 stopni i śnieg i jeszcze stanie się to! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 17 grudnia 2022]
Autor: NickyPe/pixabay.com Mrozy -19 stopni i śnieg i jeszcze stanie się to! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 17 grudnia 2022]

W niedzielę za sprawą wyżu nad przeważającym obszarem kraju będzie pogodnie i mroźno. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska, temperatura w ciągu dnia wyniesie od minus 8 st. C. do minus 4 stopni C. W nocy lokalnie może spaść nawet do minus 20 stopni Celsjusza.

Za sytuacją pogodową odpowiadać będzie wyż Kaspar, który skuje Polskę mrozem. W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski stwierdził wprost, że noc z 17 na 18 grudnia będzie najzimniejsza w sezonie - podaje Na Temat.

Jak czytamy, od poniedziałku do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze, jednak nie zwiastuje to poprawy pogody, a front atmosferyczny z marznącymi opadami oraz opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna w poniedziałek na wschodzie i południu spadnie do –18 stopni, a lokalnie także do -20 stopni. Nawet na zachodzie należy przygotować się na 8 stopni mrozu.

- podaje portal.