Paweł Jabłoński w Sednie Sprawy: "Rosja pozostanie agresywnym państwem"

2023-02-20 11:43
Paweł Jabłoński w Sednie Sprawy: Rosja pozostanie w najbliższej przyszłości agresywnym państwem
Autor: youtube.com

Rosja pozostanie w najbliższej przyszłości agresywnym państwem, mówi Paweł Jabłoński. Wiceminister spraw zagranicznych był tez pytany w Radiu Plus, czy USA pomogą Polsce w relacji z Komisją Europejską, co dokładnie powie Joe Biden w Warszawie i jak będzie rozwija się sytuacja na granicy polski-białoruskiej. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Przełomowa wizyta prezydenta Joe Bidena. O to, czy to słowa na wyrost, pytał prowadzący Jacek Prusinowski. Zdaniem gościa Sedna Sprawy, przełomowy jest tu czas, w którym żyjemy i podejmujemy działania wspólne jako Polska, Stany Zjednoczony i sojusznicy NATO. 

Ważne jest to, żeby przywódcy, którzy myślą podobnie żeby nie tylko ze sobą rozmawiali, ale i podejmowali ważne decyzje. O tym będą rozmowy w Warszawie

- podkreślił Paweł Jabłoński.

Jak dodał, decyzje podejmowane są cały czas. "Zachęcamy wszystkich, żeby jak najbardziej zwiększali pomoc dla Ukrainy. Mówimy też mocno o produkcji amunicji, która jest absolutnie kluczowa, żeby Ukraina mogła kontynuować obronę. W trakcie wizyty prezydenta USA min. tego będą dotyczyły rozmowy"  

 Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC)

Jak skomentował wiceminister spraw zagranicznych, podczas konferencji prezydent Francji powiedział, że to nie jest czas na rozmowy z Putinem. "Mówił więc to co mówił Premier Morawiecki kilka miesięcy temu. I to pokazuje, po raz kolejny, że Polska ma rację, Polska jest słuchana, stawia trafne diagnozy" - dodał. 

P.JABŁOŃSKI: ROSJA POZOSTANIE PAŃSTWEM AGRESYWNYM