Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: Niemcy i Francuzi zachowują się jak mali szmalcownicy

2022-05-04 11:02
Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: Niemcy i Francuzi zachowują się jak mali szmalcownicy
Autor: youtube.com

Niemcy i Francuzi zachowują się jak mali szmalcownicy realizujący swoje małe interesy, mówi Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 wspomniane kraje nie poczuły nigdy buta "ruskiego najeźdźcy" i dzisiaj traktują Ukrainę i Polskę jako pola minowe mające ich zabezpieczyć przed zalewem kacapi. Więcej w poniższym artykule.

Wojna na Ukrainie

Pomoc zachodu dla Ukrainy - jest wystarczająca czy za mała? Padło pytanie w kierunku gościa Sedna Sprawy. 

By może Francuzom i Niemcom potrzebny jest ten but sowiecki but ruski na ich ziemi. Wtedy zrozumieliby jakim oni są zagrożeniem. Niestety ta pomoc jest mizerna. 

- komentował 

Jak dodał, "Niemcy i Francuzi zajmują się jak mali szmalcownicy dbający tylko o swoje małe interesiki."

Nowa ordynacja wyborcza 

Powstanie zespołu ds. zmiany ordynacji wyborczej na ordynację mieszaną to efekt rozmów kukizowców z Prawem i Sprawiedliwością i podpisanego na przełomie maja i czerwca porozumienia programowego. Paweł Kukiz nakłania Jarosława Kaczyńskiego do zmiany naszej ordynacji na model mieszany, niemiecki - pisze Wyborcza. Pytany o rozwój sytuacji, gość Sedna Sprawy odpowiedział dość krótko: 

"W tych warunkach geopolitycznych, w sytuacji wojny przy wschodniej granicy, która nie wiadomo, czy nie będzie trwała jeszcze parę lat, to rozmowy o ordynacji, czy komisji ds. podsłuchów są nie na miejscu" - podsumował.

Czy Unia Europejska zawiodła w kryzysie, jak zachowują się USA, z kim Paweł Kukiz pójdzie do kolejnych wyborów? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.