Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: "Zawiesiłem umowę z PiS-em"

2022-12-01 9:47
Paweł Kukiz w Sednie Sprawy: Zawiesiłem umowę z PiS-em
Autor: youtube.com

Zawiesiłem umowę z PiS-em, mówi Paweł Kukiz. Polityk twierdzi, że dopóki Sejm nie uchwali ustawy o sędziach pokoju, to nie będzie głosował razem z partią rządzącą. Oznacza to, że może też poprzeć wniosek opozycji o odwołanie Zbigniewa Ziobry. Więcej w poniższym artykule.

Umowa z PiS

Polityk pytany był o to, co dalej z umową z PiS-em. Czy nadal obwiązuje czy została zawieszona?  Jak podkreślił Paweł Kukiz, jest zawieszona. 

Wielokrotnie, do września, PiS wywiązywał się z tej umowy świetnie. Uchwaliło kilka ustaw, w tym najważniejszą, antykorupcyjną czy o możliwość uprawy marihuany medycznej w Polsce, także dopłaty dla rodzin osób niepełnosprawnych. Zostały dwie w tym jedna kluczowa, o sędziach pokojowych wybieranych bezpośrednio przez obywateli. 

- wylicza gość Sedna Sprawy. 

Jak dodał, "wszystkie porozumienia, które zawierane były we wcześniejszym okresie miały na celu uchwalanie naszych ustaw, z którymi przyszedłem w 2o15 roku".

Polityk twierdzi, że dopóki Sejm nie uchwali ustawy o sędziach pokoju, to nie będzie głosował razem z partią rządzącą. Oznacza to, że może też poprzeć wniosek opozycji o odwołanie Zbigniewa Ziobry.

Jak Paweł Kukiz ocenia występy Polaków na mundialu, czy popiera przekazanie mediom publicznym kolejnych setek milionów złotych, co myśli o Patriotach? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy

P.KUKIZ: ZAWIESIŁEM UMOWĘ Z PIS-EM