Paweł Szrot w Sednie Sprawy: "Prezydent będzie działał, żeby niepełnosprawni uzyskali wyższe wsparcie"

2023-03-09 12:31
Paweł Szrot w Sednie Sprawy: Prezydent będzie działał, żeby niepełnosprawni uzyskali wyższe wsparcie
Autor: youtube.com

Prezydent będzie działał, żeby niepełnosprawni uzyskali wyższe wsparcie, mówi Paweł Szrot. Szef gabinetu głowy państwa nie wyklucza tez spotkania z protestującymi w Sejmie, zarówno Andrzeja Dudy, jak i Agaty Kornhauser Dudy. Ile myśliwców Polska przekaże Ukrainie, czy możliwa jest dobra współpraca Duda-Tusk, czy Trybunał Konstytucyjny się "odkłóci"? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Andrzej Duda w grudniu mówił: "Macie prawo wymagać. A my, jako ludzie, którym zostało powierzone prowadzenie spraw Rzeczypospolitej, mamy obowiązek starać się w jak największym stopniu tym wymaganiom sprostać". 

W kontekście protestu osób z niepełnosprawnościami, czy uda się sprostać tym oczekiwaniom? Zapytał prowadzący, Jacek Prusinowski. 

Pan prezydent mówił w swoim imieniu i imieniu swych pracowników. Rozmawiamy z osobami niepoprawnymi i ich opiekunami,. Przygotowujemy regulacje prawne, któe mają służyć poprawie ich sytuacji 

- komentował gość Sedna Sprawy. 

Szef gabinetu głowy państwa nie wyklucza tez spotkania z protestującymi w Sejmie, zarówno Andrzeja Dudy, jak i Agaty Kornhauser Dudy.

Nie mogę niczego przesądzać, nie słyszałem, żeby te środowiska zwróciły się do Pani prezydentowej 

Ile myśliwców Polska przekaże Ukrainie? Zdaniem gościa Sedna Sprawy, nie będzie to duża liczba. "Z całą pewnością nie będzie odpowiadała liczbie przekazanych Leopardów" - dodał. 

Czy możliwa jest dobra współpraca Duda-Tusk, czy Trybunał Konstytucyjny się "odkłóci"? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.