Paweł Wdówik w Sednie Sprawy: "Nie oszukałem niepełnosprawnych"

2023-03-14 11:27
Paweł Wdówik w Sednie Sprawy: Nie oszukałem niepełnosprawnych
Autor: youtube.com

Nie oszukałem niepełnosprawnych, mówi Paweł Wdówik. Pełnomocni rządu do spraw niepełnosprawnych odpiera zarzuty Iwony Hartwich. W czwartek minister ma położyć na stole negocjacyjnym nowe propozycje. Czy doprowadzą do zakończenia protestu, czy renta socjalna zostanie podniesiona? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Protest osób niepełnosprawnych

Zdaniem posłanki PO Iwona Hartwich, Paweł Wdówik oszukał protestujących. Przypomnijmy, że wiceminister, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych spotkał się w poniedziałek siedzibie MRiPS z osobami z niepełnosprawnością i ich opiekunami i zapowiedział, że do końca tygodnia "przedstawi rozwiązania, których celem będzie wsparcie osób z niepełnosprawnością".

Zdaniem gościa Sedna Sprawy, to gra, którą prowadzi posłanka, która nie jest nastawiona na osoby z niepełnosprawnością ale na własną kampanię wyborczą. 

"Od początku mówiłem i nadal to podtrzymuję, że musimy w pierwszym rzędzie wprowadzić takie rozwiązania, które wyraźnie nam pokażą, jak człowiek z niepełnosprawnością funkcjonuje i jakiego wsparcia potrzebuje - my w tej chwili tego nie mamy"

- podkreślił. 

Jego zdaniem, należy wprowadzić takie rozwiązania, które "dadzą osobom z niepełnosprawnością szansę na niezależność i decydowanie o swoim życiu". "To nie jest prawda, że człowiek, który leży, nie ma żadnej swojej woli i można z nimi robić, co się chce" - dodał. 

Czy doprowadzą do zakończenia protestu, czy renta socjalna zostanie podniesiona? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

P. WDÓWIK: OPIEKUNOWIE NIEPEŁNOSPYCH BĘDĄ MOGLI DORABIAĆ