Paweł Wdówik w Sednie Sprawy: "Opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli dorabiać"

2022-12-02 11:31
Paweł Wdówik w Sednie Sprawy: Opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli dorabiać
Autor: youtube.com

Opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli dorabiać, mówi Paweł Wdówik. Pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych twierdzi, że współpracuje z Kancelarią Prezydenta w sprawie projektu, który ureguluje tę kwestię.

Na biurka premiera Morawieckiego oraz minister Maląg, szefowej resortu rodziny polityki społecznej, trafiły cztery warianty rozwiązań, które są odpowiedzią na postulaty opiekunów osób z niepełnosprawnościami - pisze Dziennik Gazeta prawna. Czy jest jakaś odpowiedź na te postulaty?

Temat dorabiania do świadczenia pielęgnacyjnego to gorący temat, gdzie ludzie chcą żeby się coś zmieniło. To świadczenie nabrało takiego kształtu w wyniku protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy mówili, że nie są w stanie opracować, opiekując się osobami niepełnosprawnymi. Teraz to najwyższe świadczenie w Polsce. 

- komentuje gość Sedna Sprawy. 

Pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych twierdzi, że współpracuje z Kancelarią Prezydenta w sprawie projektu, który ureguluje tę kwestię.

Na pytanie o reformę orzecznictwa gość Sedna Sprawy wspomniał, że wszystko jest na etapie przygotowywania rozwiązań, ustalania stopnia potrzeby wsparcia. "Jestem przekonany, że tak. Bez tego rozwiązania nie uda się wdrożyć ustawy o asystencji osobistej" - dodał. 

Wdówik twierdzi też, że do wyborów uda się przeprowadzić reformę orzecznictwa. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy

P.WDÓWIK: OPIEKUNOWIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH BĘDĄ MOGLI DOROBIAĆ