PiS powoła nową komisję? Chodzi o sprawę z czasów PO

2022-11-28 20:42
Jarosław Kaczyński
Autor: pis.org.pl

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada powołanie komisji do spraw polityki energetycznej za rządów Platformy Obywatelskiej. Jak mówił Jarosław Kaczyński, nie chodzi o komisję śledczą, ale konstrukcję podobną do zespołu zajmującego się reprywatyzacją w Warszawie.

PiS zamierza powołać organ podobny do komisji, który zajmie się sprawami z czasów rządów PO. - Taki zespół ma większe możliwości - podkreślał prezes partii rządzącej. - Komisje śledcze, może poza tą pierwszą, "rywinowską", no nie przynosiły osiągnięć, które można uznać za szczególnie istotne - powiedział.

Rosja prowadzi swoją politykę imperialna nie tylko poprzez podbój, ale też przekupstwo, mówił premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że należy zweryfikować wpływ rosyjskich agentów na bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Czytaj także: Wojciech Skurkiewicz w Sednie Sprawy: "Ukraińcy już za dwa miesiące mogliby przejąć Patrioty"

- Armia lobbystów, armia szemranych biznesmenów czy po prostu szpiegów rosyjskich, wykonuje bardzo skrupulatniezadania, które są dla nich rozpisane w Moskwie - dodał.

Projekt ustawy w tej sprawie ma zostać zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Wojciech Skurkiewicz o Patriotach z Niemiec: "Dziś piłeczka jest po stronie Niemców. Czekamy na ruch, bo propozycja jest otwarta" [Sedno Sprawy]