Pogoda na wrzesień 2021. Po deszczowym końcu wakacji czeka nas dużo słońca i spore ocieplenie

2021-08-31 10:13
Pogoda na wrzesień 2021. Po deszczowym końcu wakacji czeka nas dużo słońca i spore ocieplenie
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Jaka pogoda czeka nas we wrześniu? Wszystko wskazuje na to, że lato do nas wróci, chociaż na chwilę. Po gorącym lipcu i ciepłej pierwszej połowie sierpnia, końcówka wakacji już nas nie rozpieszczała. Wygląda jednak na to, że przyjemne ciepełko pojawi się jeszcze wrześniu. Oto prognoza temperatury na 9 miesiąc roku.

Nawet do 24 stopni Celsjusza może wzrosnąć temperatura już w pierwszy weekend września. Wszystko dzięki wyżowi, który zmierza do Polski znad Skandynawii. Po kilkunastu chłodnych i deszczowych dniach wreszcie będziemy mogli poczuć kolejny powiew lata. Pierwsze symptomy poprawy pogody mają być odczuwalne już w czwartek, 2 września na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci przekroczą 20 stopni Celsjusza.

IMGW prognozuje, że prawdzie lato przyjdzie w najbliższy weekend. Nie będzie padać, a temperatura wzrośnie. Najcieplej będzie na zachodzie, do 24 stopni. Noce będą chłodne, na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat temperatura może obniżyć się do 5 st. C.

Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień 2021 wskazuje na to, że pierwszy miesiąc jesieni będzie należał do tych zdecydowanie przyjemniejszych.

- Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej, co oznacza, że wrześniowa pogoda będzie należała raczej do przyjemniejszych. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w normie. Na północnym zachodzie deszczu może pojawić się nieco mniej - podaje IMGW.

Huragan spustoszył Luizjanę