Pojawi się nowe 500 plus? Chodzi o Polski Ład

2022-04-27 11:01
Pieniądze
Autor: pixabay.com Wyższy dodatek osłonowy. Jest jeden warunek! Co trzeba zrobić?

Pojawiło się kolejne 500 plus? To efekt wprowadzania reform podatkowych i naprawiania "Polskiego Ładu". Nowe 500 plus ma być ulgą podatkową, z której będzie mogła skorzystać część pracowników. O jakich konkretnie osobach mowa?

W załatanym Polskim Ładzie rząd Mateusza Morawieckiego pozaszywał niespodzianki. Jedna z nich dotyczy nowej ulgi. Nieoczekiwanie pracujący uzyskają jeszcze bardziej atrakcyjne odliczenie w wysokości 500 zł rocznie - pisze dziennik "Fakt". I podkreśla, że tylko część osób będzie mogła z niego skorzystać.

Już za kilka miesięcy, bo od 1 lipca w Polskim Ładzie dojdzie do kilku kolejnych poważnych zmian. Wśród nich jest rezygnacja z ulgi dla klasy średniej, a w zamian wprowadzone zostanie obniżenie stawi PIT z 17 na 12 procent. Wielu ekspertów wskazuje, że takie porządki w reformie podatkowej w połowie roku nie są niczym dobrym, jednak jak zapewnia rząd Polacy mają na tym skorzystać.

"Okazuje się, że są zmiany, o których PiS głośno nie mówi, a są korzystne – choć dla wybranych grup"

- opisuje Fakt.pl 

Jak podaje portal, jedna ze zmian w Polskim Ładzie dotyczy zwiększenia ulgi dla członków związków zawodowych. Co ważne, do tego roku takiej ulgi nie było i dopiero w 2022 roku została wprowadzona. Wynosi 300 złotych, ale jak się okazuje rząd postanowił zwiększyć ją do kwoty 500 złotych rocznie.

Zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 lipca, ale z mocą od 1 stycznia. To sprawia, że związkowcy już w tym roku będą mogli zyskać 500 złotych od państwa.