Ryszard Terlecki w Sednie Sprawy: Wybory jesienią tego roku? Taki wariant jest możliwy

2022-04-26 11:15
 Ryszard Terlecki w Sednie Sprawy: Wybory jesienią tego roku? Taki wariant jest możliwy
Autor: youtube.com

Wybory jesienią tego roku? Taki wariant jest możliwy, mówi Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS pytany o relacje z Solidarną Polską, odpowiada, ze brak porozumienia w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym może prowadzić nawet do przełomu w Zjednoczonej Prawicy.

Premier Marusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek (25 kwietnia), że Polska wysyła na Ukrainę także czołgi. O szczegół pytany był gość Sedna Sprawy. Odpowiedział jedynie, że "czas na to, żeby o tym opowiadać dopiero nadejdzie". W kwestii bilbordów "Stop Russia Now!" zapytany był o to, czy Polska - zgodnie z tym co pisze portal Onet.pl - pozwoliła na przelot rosyjskich samolotów z paliwem na Węgrzech.  

Jednym z elementów niezbędnych do zatrzymania Rosji są stanowcze sankcje ekonomicznie, te wciąż nie są wystarczające. Dlatego należy alarmować. W sprawie samolotów należy jednak pytać rząd 

- podsumował krótko. 

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS pytany o relacje z Solidarną Polską, odpowiada, ze brak porozumienia w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym może prowadzić nawet do przełomu w Zjednoczonej Prawicy.

Terlecki został zapytany, czy brak porozumienia z Solidarną Polską w tej sprawie oznaczać będzie koniec koalicji. Prowadzący, Jacek Prusinowski, zapytał czy to test dla koalicji rządzącej? Jak dodał Terlecki: "Nie wyobrażam sobie, żeby tak miało się stać, a gdyby tak się stało, to znaczy, że sojusz Zjednoczonej Prawicy zbliża się do jakiegoś przełomu." 

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy. 

Sedno Sprawy - Ryszard Terlecki