Polska - Serbia 3:0. Siatkarze wywalczyli brązowy medal. Katowicki Spodek odleciał!

2021-09-19 19:17 Arkadiusz Nauka
Polska - Serbia 3:0. Siatkarze wywalczyli brązowy medal. Katowicki Spodek odleciał!
Autor: Twitter/Polska siatkówka

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w meczu o trzecie miejsce pokonali reprezentację Serbii. Dzięki temu udanie zrehabilitowali się za wczorajszą porażkę w półfinale ze Słowenią.

Polska- Serbia 3:0. Ogromny sukces polskich siatkarzy. Zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Podopieczni Vitala Heynena w meczu rozgrywanym w katowickim Spodku zdominowali swoich rywali z Serbii i gładko wygrali ten mecz zdobywając czwarty brąz w historii występów na europejskim czempionacie.

Ten mecz był dla Polaków okazją do rehabilitacji za rozczarowującą porażkę w półfinale z reprezentacją Słowenii. Na szczęście tym razem polscy siatkarze nie zawiedli kibiców tłumnie zgromadzonych w katowickim Spodku i we wspaniałym stylu pokonali w trzech setach reprezentację Serbii, która była nieco mniej skoncentrowana i bardziej rozpamiętywała porażkę w półfinale.

Polacy zagrali pewnie w zagrywce i skutecznie w bloku. Dzięki temu mogą cieszyć się z brązowych medali. Był to już w sumie 10 medal w historii występów polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy. Po raz czwarty jest to medal brązowy. Warto zaznaczyć, że zostawieni dzisiaj w pokonanym polu Serbowie byli obrońcami tytułu sprzed czterech lat.