Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia wschodniej granicy w niedzielę, 26 września

2021-09-27 10:02
Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia wschodniej granicy w niedzielę, 26 września
Autor: Straż Graniczna/Twitter

Straż Graniczna podała najnowsze dane dotyczące liczby nielegalnych imigrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski z Białorusi. Jak wynika z najnowszego raportu SG, tylko w niedzielę, 26 września odnotowano 218 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Dokładnie 218 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w niedzielę, 26 września - podała Polska Straż Graniczna. Jak zapewniła rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska, wszystkie te próby zostały udaremnione.

- Za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy zatrzymano ostatniej doby 6 osób: 2 obywateli Syrii z niemieckimi kartami pobytu, obywatela Azerbejdżanu, obywatela Białorusi i 2 obywateli Polski - przekazała ppor. Anna Michalska.

Jak przypomina Polska Agencja Prasowa, od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przejścia z Białorusi do Polski.

- Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów - przypomina PAP.

Jak dotąd nie podjęto decyzji czy stan wyjątkowy zostanie przedłużony o kolejne 60 dni. To będzie zależało od decyzji rządu oraz prezydenta, który musi podpisać odpowiednie zarządzenie.

Sedno Sprawy - Jan Maria Jackowski