Ponad 320 imigrantów próbowało przekroczyć ostatniej doby polską granicę. Straż Graniczna opublikowała nowe dane

2021-09-19 12:00
Ponad 320 imigrantów próbowało przekroczyć ostatniej doby polską granicę. Straż Graniczna opublikowała nowe dane
Autor: Straż Graniczna/Twitter

Nieco ponad 320 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowała straż graniczna w sobotę, 18 września. Funkcjonariusze przekazali, że wszystkie te próby zostały skutecznie udaremnione.

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska przekazała w niedzielę, 19 września rano, że ostatniej doby funkcjonariusze SG udaremnili ponad 320 prób przekroczenia polskiej granicy z Białorusią. Anna Michalska powiedziała, że taka liczba jest liczbą "rekordową", co oznacza że funkcjonariusze mieli ręce pełne roboty. Podporucznik Michalska dodała, że strażnicy graniczni zatrzymali też dwie osoby, które pomagały imigrantom. Chodzi o jednego obywatela Uzbekistanu i obywatela Gruzji.

Jak podała w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa, Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Co ważne, na terenie przygranicznym z Białorusią od 2 września trwa stan wyjątkowy. W sumie obejmuje on aż 183 miejscowości. Ma potrwać miesiąc.

Stan wyjątkowy został wprowadzony nie tylko w związku z kryzysem migracyjnym na granicy, ale również w związku z rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad 21.

Mateusz Borek po KRWAWYM finale GROMDY 6