Poruszenie na granicy polsko-białoruskiej. Ogromna grupa migrantów będzie próbowała masowo wkroczyć do Polski

2021-11-08 9:19
Poruszenie na granicy polsko-białoruskiej. Ogromna grupa migrantów będzie próbowała masowo wkroczyć do Polski
Autor: Twitter/Nexta

Dzisiaj, 8 listopada po białoruskiej stronie granicy z Polską zebrała się bardzo duża migrantów, którzy kierowani są w kierunku naszego kraju. Jak poinformował koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski.

Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski - poinformował koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zamieszczając film wykonany przez portal Nexta. Na nagraniu widać dużą grupę osób, które zmierzają w kierunku Kuźnicy.

W grupie, którą Białorusini uformowali, przeważają młodzi mężczyźni. Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski - ocenia Żaryn. Zdaniem koordynatora służb specjalnych jest to kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę.

- Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa - napisał Żaryn na Twitterze.

Sedno Sprawy - Paweł Szrot