Powraca zima! Czeka nas śnieg i ostry mróz nawet do -10 stopni

2022-03-30 8:55 Róża Perszon
Zima wróciła do Polski. ŚNIEG w warmińsko-mazurskim UTRUDNIA JAZDĘ!
Autor: pexels.com

Nad Polskę nadciągnie front, który przyniesie mocny mróz oraz intensywne opady śniegu! W nocy ze środy na czwartek nastąpi ochłodzenie. Przyjdą opady śniegu, które potrwają do przyszłego wtorku. W górach spadnie nawet do 20 cm białego puchu - zapowiadają synoptycy.

Jak zapowiadało Centralne Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwszy dzień tego tygodnia był bardzo słoneczny, jednak kolejne dni oraz początek kwietnia na pewno nie będą należały do wiosennych.

W nocy ze środy na czwartek nastąpi ochłodzenie. Przyjdą opady śniegu, które potrwają do przyszłego wtorku. W górach spadnie nawet do 20 cm białego puchu

- powiedział synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W województwach leżących w centrum kraju ochłodzenie nie będzie bardzo odczuwalne, wystąpią tam opady deszczu. Prawdziwa zima zacznie się w górach, gdzie opady śniegu mogą wynieść około 20 centymetrów, i na Pomorzu, gdzie napada do 5 centymetrów białego puchu.

Końcówka marca przyniesie nam lekki mróz nocami. Jednak to co wydarzy się z temperaturami w Polsce w przyszły weekend to szok. Na początku nowego miesiąca mróz może być naprawdę duży, szczególnie w partiach górskich. Nawet -10 stopni nocami pokazywać mają termometry również na Lubelszczyźnie, czy Podkarpaciu. Nadchodzące ochłodzenie to nie tylko mróz w Polsce. Będą regiony w których całkiem mocno sypnie śniegiem