Premier Donald Tusk zapowiedział ważny komunikat dla rolników

2024-03-07 12:15
Rolnik zginął pod kołami ciągnika! Chwilę wcześniej sam go prowadził
Autor: Elsemargriet/cc0/Pixabay.com 67-rolnik zginął pod kołami ciągnika, z którego wypadł w czasie jazdy. Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek, 26 lutego, w Starym Paczkowie pod Nysą, zdj. ilustracyjne

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w sobotę na spotkaniu z rolnikami będzie miał ważny komunikat dot. Zielonego Ładu, m.in. w sprawie przepisów dotyczących ugorowania. Zaznaczył, że nie umówił się na negocjacje z rolnikami, tylko poinformuje ich o podjętych działaniach.

Tusk w czwartek na konferencji prasowej przed wylotem do Rumunii na kongres Europejskiej Partii Ludowej (EPL), wyraził przekonanie, że w sobotę na spotkaniu z rolnikami będzie miał "coś poważnego do zakomunikowania, jeśli chodzi o Zielony Ład, m.in. przepisy dotyczące ugorowania".

"Bardzo mi zależy na tym, żeby "dowieźć" do końca to, co jest możliwe z Zielonym Ładem"

- podkreślił.

Zaznaczył też, jak podaje PAP, że na spotkanie z rolnikami, które ma rozpocząć się w sobotę o godz. 10 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie, nie umówił się na negocjacje, lecz poinformuje rolników o działaniach jakie zostały podjęte.