Premier zapowiada nowe obostrzenia przed świętami. Wszystko przez wariant Omikron

2021-12-06 13:17
Mateusz Morawiecki o inflacji, kryzysie na granicy i sytuacji pandemicznej
Autor: KRYSTIAN MAJ/ KPRM Mateusz Morawiecki o inflacji, kryzysie na granicy i sytuacji pandemicznej

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu rząd przedstawi nowe obostrzenia. Ma to związek ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i rozprzestrzeniającego się wariantu Omikron.

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Szef rządu mówił o tym, że sytuacja "przedstawia to się niedobrze", bo "jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych". Polskie władze chcą obostrzeniami objąć głównie osoby niezaszczepione. W grę wchodzi "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach".

- Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce - powiedział na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Sedno Sprawy - Michał Kołodziejczak