Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Będzie kolejny atak zimy?

2023-01-24 9:06 Róża Perszon
zima, auto
Autor: pixabay.com

Wielu z nas chciałoby szybkiego nadejścia wiosny. Pogoda jednak nie rozpieszcza. Pojawiła się najnowsza prognoza na najbliższe dni. Czy zima po raz kolejny zaskoczy kierowców?

Idzie luty, podkuj buty -  mówi stare przysłowie, które bardzo często się sprawdza. Najnowsze prognozy IMGW jedynie to potwierdzają.  Jak zaznacza portal Twoja Pogoda, temperatura będzie ulegać niewielkim wahaniom. Nocami i o porankach panować będzie niewielki mróz, największy w miejscach większych rozpogodzeń. W ciągu dnia termometry pokazywać będą przeważnie nieznacznie powyżej zera.

W drugiej połowie tygodnia padać będzie częściej, przeważnie śnieg, ale w niewielkich ilościach i na ogół przelotnie. Temperatura nie ulegnie większym zmianom. Nie spodziewamy się ani nadzwyczajnego ciepła, ani też tęgich mrozów, a jedynie balansowanie w okolicach zera.

- czytamy. 

Jak podaje portal Twoja Pogoda, przez najbliższy tydzień, na skutek temperatury balansującej w okolicach zera, śnieg będzie się powoli roztapiać, ale jednocześnie będzie możliwe dośnieżanie stoków. Za tydzień zima znów pokaże pazurki i w górach dosypie nawet 30-50 centymetrów śniegu - czytamy.