Dodatek na psa i kota? Mowa o kilkuset złotych

2023-01-23 12:46 Róża Perszon
pies i kot
Autor: pixabay.com

Choć brzmi to dość nierealnie, jest możliwe. Dofinansowanie w kwocie nawet 500 złotych na domowego pupila od gminy lub miasta. Mowa o sfinansowaniu zabiegów kastracji i czipowania psów, oraz kotów. Jak otrzymać pieniądze?

Niektóre gminy i miasta oferują stuprocentowe dofinansowanie zabiegów kastracji i czipowania psów, oraz kotów. Jest to wyjście na przeciw wszystkim tym, dla których jest to zbyt duży wydatek, a jak doskonale wiedzą ci, którzy domowego pupila posiadają, jego utrzymanie bywa często bardzo kosztowne. Karma, zabawki, wizyty u weterynarza - nasz portfel zdecydowanie odczuwa takie wydatki. Od teraz będziemy mogli nieco odpocząć od wydawania pieniędzy, przynajmniej w jednym konkretnym przypadku. Niestety - nie każdy będzie mógł otrzymać dodatkowe pieniądze. 

Koszt takich zabiegów jak wspomniana kastracja czy czipowanie niekiedy sięgają nawet 500 zł. Dofinansowanie żartobliwie można zatem określić mianem "500 +" na pupila. Jak je otrzymać?

Jak zaznacza Gazeta.pl, warunki, jakie muszą spełnić zarówno właściciele, jak i zwierzęta, mogą się różnić w zależności od konkretnego urzędu.

W przypadku psów i kotów jest to zazwyczaj minimalny wiek (6 miesięcy) oraz brak przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego. Jeśli chodzi o właścicieli, najczęściej muszą posiadać dowód poświadczający zamieszkanie danego obszaru, dokumenty, że odprowadzają podatki w danym mieście czy gminie, lub status studenta lokalnej uczelni.

Niestety z dofinasowania nie mogą skorzystać wszyscy posiadacze czworonoga w domu. Zależy to konkretnie od gminy i miasta, w którym mieszkamy. Żeby mieć pewność, czy dana gmina czy miasto może dofinansować konkretny zabieg, warto zajrzeć na stronę internetową swojego urzędu, albo zadzwonić, by dowiedzieć się, czy oferowane jest dofinansowanie - radzi Radio Eska.