Program "Dobry Start". Do kiedy złożyć wniosek o 300 plus?

2022-08-30 13:50
Program Dobry Start. Do kiedy złożyć wniosek o 300 plus?
Autor: pixabay.com Program "Dobry Start". Do kiedy złożyć wniosek o 300 plus?

To ostatnie dni, by złożyć wniosek w ramach programu "Dobry Start" i otrzymać pieniądze na wyprawkę szkolną jeszcze we wrześniu. Rodzice mogą otrzymać 300 zł. Jak złożyć wniosek i kiedy mija ostateczny termin? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Zostały jeszcze tylko dwa dni na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną, tak by wypłata świadczenia nastąpiła jeszcze we wrześniu. Złożenie wniosku o świadczenie z programu "Dobry start" do końca sierpnia gwarantuje wypłatę 300 złotych do 30 września.

- Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Zatem jeżeli jakiś rodzic złoży wniosek o świadczenie 300 plus w listopadzie, to pieniądze mogą do niego trafić nawet na początku przyszłego roku - mówi rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim Beata Kopczyńska.

Czytaj także: Brak CO2 niepokoi producentów. Jakich produktów może zabraknąć na półkach?

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami do lat 24. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Można to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną i przez portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.