Radosław Fogiel w Sednie Sprawy: Na Zachodzie dokonały się zmiany, Rosja straciła swój czar

2022-02-28 10:14
Radosław Fogiel w Sednie Sprawy: Na Zachodzie dokonały się zmiany, Rosja straciła swój czar
Autor: youtube.com

Wicerzecznik PiS podkreśla, że świat zobaczył Rosję taką, jaką od lat zna Polska. Obudzenie społeczeństwa obywatelskiego, przewrót pałacowy, czy to realne dla Moskwy scenariusze? Więcej w poniższym artykule.

Pomoc dla Uchodźców

Radosław Fogielradny sejmiku mazowieckiego połączył się z Jackiem Prusinowskim z jeszcze trwającej za jego placami konferencji, dotyczącej pomocy dla obywateli Ukrainy. Jaka pomoc jest dla nich przewidywana, dopytywał dziennikarz. 

Nie tylko u nas w regionie ale i w całym województwie jest kilkanaście tysięcy miejsc zgłoszonych przez samorządy, one będą uruchamiane w miarę potrzeb. Wszystko jest koordynowane przez rządową stronę www.pomagamukrainie.gov.pl. Są tam również informacje o zweryfikowanych zbiórkach i formach pomocy 

Jak podkreślał, na razie sytuacja jest, o ile można tak powiedzieć, stabilna. "Jedynie 10 procent uchodźców korzysta z puli samorządowych form pomocy i miejsc pobytu, reszta udaje się do swoich rodzin".

Polska oczekuję na ni8jne wsparcie przy pomocy Ukrainie?

Cieszymy się na ten moment z wsparcia które jest - podkreślał gość Sedna Sprawy. Mowa o dofinansowanie wsparcia wojskowego. "Ukraina musi się obronić. W miarę postępu sytuacji trzeba będzie rozmawiać o sytuacji Ukrainy na forum unijnym" - dodawał.  

Czy zmienią się relacji z Brukselą, co z środkami z Funduszu Odbudowy?

"Te środki powinny wpłynąć dawno, niezależnie komisji europejskiej. Trudno mi tutaj wróżyć z fusów, póki co wszyscy skupiamy się na sytuacji na Ukrainie" - podsumował Radosław Fogiel.

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel