Radosław Fogiel w "Sednie Sprawy": Prezes Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera

2021-10-15 10:17
Radosław Fogiel w Sednie Sprawy: Prezes Kaczyński na razie nigdzie się nie wybiera
Autor: Sedno Sprawy

Jesteśmy przygotowani do wyborów w każdej chwili, mówi wicerzecznik PiS. Zdaniem Radosława Fogla wybory najprawdopodobniej odbędą się w ustawowym terminie, ale w polityce zdarzają się rzeczy niespodziewane, stąd pełna gotowość partii rządzącej. Kiedy i dlaczego wicepremier Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu, czy PiS ciągle walczy z nepotyzmem w swoich szeregach, kiedy dokona się rekonstrukcja rządu? Odpowiedzi w dzisiejszym Sednie Sprawy.

Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości był gościem programu "Sedno Sprawy" Radia Plus. W rozmowie z Jackiem Prusinowski Fogiel zapewniał, że wbrew medialnym doniesieniom, Jarosław Kaczyński na razie nie zamierza rezygnować ze stanowiska w rządzie.

- To, że w przyszłości, jak zapowiadał już jakiś czas temu, rzeczywiście kiedy zakończy swoją pracę w rządzie, zajmie się bardziej sprawami partii - mówił Fogiel.

Rzecznik PiS nie sprecyzował jednak kiedy Jarosław Kaczyński ma zamiar odejść z rządu i skupić się na przywództwie w partii.

Fogiel: Wcześniejsze wybory? Jesteśmy na nie przygotowani

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości był pytany przez Jacka Prusinowskiego o jesienną rekonstrukcję rządu.

- Żadnych szczegółów dzisiaj jeszcze nie podam, to jet rola kierownictwa partii i premiera Morawieckiego. Rzeczywiście będą pewne zmiany, ale to nadal nie jest trzęsienie ziemi - zapewniał Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS odniósł się również do możliwości przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

- Wiemy, że w polityce zdarzają się rzeczy niespodziewanie i równocześnie jesteśmy do wyborów przygotowanych w każdej chwili - mówił Fogiel.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania i poniżej.

Sedno Sprawy - Joanna Mucha