Rafał Bochenek w Sednie Sprawy: "Obronimy Przemysława Czarnka"

2023-02-08 11:39
Rafał Bochenek w Sednie Sprawy: Obronimy Przemysława Czarnka
Autor: youtube.com

Obronimy Przemysława Czarnka, mówi Rafał Bochenek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że opozycja chce odwrócić uwagę od swoich problemów wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra edukacji. Więcej w poniższym artykule.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznałsię do błędu? Zapytał Jacek Prusinowski podcxas rozwy. Nawiązał do artykułu TVN24, który opublikowano listę nieruchomości i organizacji, które dostały dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania". Portal ocenił, że jest to lista "willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz do katolickich i prawicowych fundacji". Kwoty dotacji wynoszą od blisko 600 tys. zł do 5 mln zł.

Opozycyjne media próbuję kreować aferę z rządowego programu. Takich programów jest dużo, w których realizuje się działania statutowe. Opozycję boli to, że w tym programie środki zostały przekierowane do organizacji patriotycznych, konserwatywnych, pomocowych 

- wyliczał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Czy Mateusz Morawiecki będzie kandydatem PIS na premiera także po wyborach? Jak komentuje Rafał Bochenek, decyzje w tej sprawie podejmie kierownictwo PiS. W tym momencie nad tym nie pracujemy, nie rozmawiamy o tym. Władze partii zaprezentują program na kolejną kadencję, zaprezentują też kandydata na premiera.

Czy Jarosław Kaczyński wróci do objazdu kraju, czy PIS boi się zjednoczonej opozycji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.