Rekordowa cena autogazu w Polsce. LPG drożeje razem z benzyną

2021-10-14 13:23
Rekordowa cena autogazu w Polsce. LPG drożeje razem z benzyną
Autor: pixabay.com

W Polsce padł właśnie rekord, jeśli chodzi o cenę autogazu. Na jednej ze stacji odnotowano aż 3,11 zł za litr. Takiej wartości nie było jeszcze nigdy w historii pomiarów. Analitycy ostrzegają, że co najmniej do końca roku ceny paliwa wciąż będą rosły.

Analitycy z branżowego portalu e-petrol poinformowali właśnie, że po raz pierwszy w historii średnia cena benzyny Pb98 przekroczyła psychologiczną granicę 6 złotych za litr. Zarówno „98”, jak i pozostałe paliwa ustanowiły bądź wyrównały historyczne rekordy cenowe. To sytuacja bez precedensu.

Po wynoszącej 10 groszy podwyżce tankujący benzynę 98-oktanową płacą za jej litr 6,09 zł - najwięcej w historii dotychczasowych notowań e-petrol.pl. O tyle samo podrożał także olej napędowy, który kosztuje 5,89 zł/l i to również jest najwyższa, przeciętna cena tego paliwa zarejestrowana przez e-petrol.pl. O 4 grosze więcej niż w ubiegłym tygodniu - 5,89 zł/l - płaci się też za zakup litra benzyny Pb95 - podaje e-petrol.pl.

Niestety droga benzyna oraz olej napędowy to nie wszystko. Rekordowo wysokie ceny na stacjach benzynowych osiągnął też autogazu. Kierowcy, którzy mają w swoich samochodach założoną instalację LPG do tej pory suchą stopą przechodzili przez chwilowe, choć czasem gwałtowne ceny paliw. Tym razem tak nie jest.

W tym tygodniu cena gazu osiągnęła rekordową wartość - aż 3,11 złotych za litr. To nowy rekord! Analitycy przewidują, że będzie jeszcze gorzej, bo nadchodzące tygodnie mają przynieść kolejne wzrosty cen. Najbliższa obniżka na horyzoncie to dopiero okolice Świąt Bożego Narodzenia. Pozostaje pytanie jak bardzo do tego czasu poszybują ceny benzyny, oleju napędowego i autogazu.

Sedno Sprawy - Joanna Mucha