Rekordowa liczba prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-09-29 9:08
Rekordowa liczba prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 473 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim tym próbom strażnicy graniczni zdołali zapobiec. - To dla nas intensywny czas - powiedziała ppor. Anna Michalska, rzecznik straży granicznej.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest bardzo napięta. Polska Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby padł rekord jeśli chodzi o liczbę prób nielegalnego przekroczenia wschodniej granicy Unii Europejskiej od strony Białorusi.

- Wczoraj, 28 września Straż Graniczna odnotowała 473 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli. To dla nas czas wyjątkowo intensywnych działań i ciężkich służb - przekazała ppor. Anna Michalska, rzecznik straży granicznej.

Co ze stanem wyjątkowym na terenach przy granicy z Białorusią? Przedstawiciele rządu przekazali, że do prezydenta trafił już wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Rzecznik rządu argumentował to wciąż napiętą sytuacją na granicy z Białorusi. Trwający do końca listopada  stan wyjątkowy ma zapewnić komfort pracy służbom na granicy. Wczorajsze (28 września) wypowiedzi Andrzeja Dudy wskazują na to, że prezydent podpisze zarządzenie przedłużające stan wyjątkowy w 183 miejscowościach w Polsce.

Sedno Sprawy - Katarzyna Lubnauer