Reprezentacja Polski wygrała z Albanią na wyjeździe. Mecz został na chwilę przerwany po skandalicznym zachowaniu kibiców

2021-10-13 7:55
Autor: Twitter/Łączy nas piłka

Polscy piłkarze pokonali w Tiranie reprezentację Albanii 1:0. Zwycięskiego gola w 77. minucie meczu strzelił Karol Świderski. Chwilę później mecz został przerwany na kilkanaście minut. Wszystko przez zachowanie kibiców gospodarzy, którzy rzucali z trybun w polskich zawodników plastikowymi butelkami.

Gol rezerwowego Karola Świderskiego dał zwycięstwo 1:0 polskiej reprezentacji w meczu z Albanią. To była bardzo ważny mecz dla podopiecznych Paolo Sousy. Ewentualna porażka przekreśliłaby definitywnie szanse Polaków na awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Na szczęście piłkarze stanęli na wysokości zadania i wyszarpali zwycięstwo, choć nie było to łatwe.

W pierwszej połowie meczu groźniejsze sytuacje stworzyli sobie Albańczycy, którzy wykorzystywali proste błędy polskich piłkarzy w środku pola. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza. Grę Polaków rozruszali rezerwowi - Mateusz Klich i Karol Świderski. To właśnie po akcji tej dwójki udało się zdobyć zwycięską bramką. Mateusz Klich popisał się znakomitym zagraniem z prawej strony pola karnego, które doskonale wykorzystał Świderski.

Tuż po bramce dla Polski mecz został przerwany na około 20 minut. Piłkarze zeszli do szatni. Powód? Skandaliczne zachowanie albańskich kibiców. Miejscowi fani rzucali w polskich piłkarzy plastikowymi butelkami.

Na szczęście mecz udało się dokończyć, a podopieczni Paolo Sousy zdołali dowieźć zwycięstwo do końca.

Dzięki wygranej w Tiranie Polacy przybliżyli się do wywalczenia drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej. A to daje awans do meczów barażowych na Mistrzostwa Świata 2022. Przypomnijmy, że na mundial w Katarze awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z grup, a drugie zespoły zagrają w dwustopniowych barażach. W "polskiej grupie" wciąż prowadzi Anglia (20 pkt), która zremisowała u siebie z Węgrami 1:1. Polska ma 17 pkt, Albania - 15, Węgry - 11, Andora - 6, a San Marino pozostaje bez punktu.

W listopadzie reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Andorą i podejmie na koniec eliminacji Węgrów. W zasadzie cztery punkty zdobyte w sumie w tych dwóch meczach już zapewnią Polakom udział w barażach.