Rząd zdecydował o czternastej emeryturze? Jest komentarz wiceministra rodziny i polityki społecznej

2022-12-02 8:43
Pieniądze
Autor: Pixabay.com/iStock

Projekt ustawy w sprawie 14. emerytury będzie gotowy w styczniu, a do marca go przyjmiemy - powiedział "Super Expressowi" wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Robimy, co możemy, żeby seniorzy w tym niełatwym czasie mieli trochę lżej - dodał.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w miniony weekend, że czternasta emerytura zostanie wypłacona również w przyszłym roku. Teraz wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed wyjawia, jaka może być wysokość świadczenia i kiedy zostanie ono wypłacone. Wiceminister rodziny zapewnił, że seniorzy mogą być pewni "14" w 2023 roku.

"Projekt ustawy w sprawie 14. emerytury będzie gotowy w styczniu, a do marca go przyjmiemy. Robimy, co możemy, żeby seniorzy w tym niełatwym czasie mieli trochę lżej"

- podkreślił Szwed.

Gazeta przypomina, że od marca 2023 r. najniższe gwarantowane emerytury mają wzrosnąć o minimum 250 zł brutto, a wyższe o co najmniej 13,8 proc. W kwietniu zostanie emerytom wypłacona "13" w wysokości emerytury minimalnej. W drugiej połowie roku, według deklaracji polityków PiS, zostanie wypłacona także 14. emerytura – pisze „Super Express”.