Rzecznik MZ: Bezpłatna szczepionka na grypę dla wszystkich dorosłych Polaków

2021-11-22 12:05
Rzecznik MZ: Bezpłatna szczepionka na grypę dla wszystkich dorosłych Polaków
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w poniedziałek, 22 listopada, że od wtorku mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

Od jutra decyzją ministra zdrowia każda osoba 18 plus będzie mogła zaszczepić się na grypę z refundacją - powiedział w poniedziałek, 22 listopada na briefingu prasowym Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

Czy to oznacza, że dla każdego znajdzie się szczepionka na grypę? To nie jest takie pewne. Andrusiewicz stwierdził, że Polska posiada "dość dużą liczbę szczepionek przeciw grypie", ale na rynku aptecznym tych szczepionek brakuje".

- Do niedawna ta refundacja obejmowała osoby starsze, osoby z upośledzoną odpornością, medyków, służby mundurowe, ale widzimy, że blisko 3 tys. punktów szczepień nie zgłasza się po szczepionki. To znaczy, że osoby z tych grup ryzyka nie korzystają z tych szczepień, stąd też szybka decyzja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i uruchomienie od jutra szczepień dla osób w wieku 18 plus - przekazał Wojciech Andrusiewicz.

Sedno Sprawy - Anna Michalska