SG: 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Agresywna grupa 200 osób zaatakowała pograniczników

2021-11-25 9:21
SG: 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Agresywna grupa 200 osób zaatakowała pograniczników
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Straż graniczna poinformowała, że ostatniej doby doszło do 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Pogranicznicy musieli się również zmierzyć z agresywna grupą około 200 osób, która chciała przekroczyć granicę w miejscowości Czeremcha.

Wczoraj tj.24.11 na granicy polsko-białoruskiej odnotowaliśmy 375 prób jej nielegalnego przekroczenia.Wobec 56 cudzoziemców Funkcjonariusze SG wydali postanowienia o opuszczeniu Polski. Zatrzymano 2 nielegalnych imigrantów-ob.Iraku - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Dodano, że na odcinku ochranianym przez oddział Straży Granicznej w Czeremsze grupa ponad 200 os. forsowała granicę.

- Na granicy ten sam scenariusz: agresja, rzucanie kamieniami, kłodami, stroboskopy,aby oślepić służby chroniące granicę naszego państwa - powiedziała na briefingu w Szudziałowie rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, odnosząc się do prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Straż Graniczna zamieściła również w mediach społecznościowych film, przedstawiający jedną z prób siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz