Silny wiatr w całej Polsce. IMGW ostrzega!

2024-02-05 9:50
Deszcz i wiatr nawet 100 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 13.10.2023]
Autor: pixabay.com Deszcz i wiatr nawet 100 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 13.10.2023]

Poniedziałek zapowiada się na kolejny dzień z zachmurzeniem dużym i z temperaturą na plusie. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 8-9 stopni Celsjusza. Nadal będzie dość silnie wiało.

Jak podaje PAP, W poniedziałek można spodziewać się opadów deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem.

„Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 6 stopni w centrum, do 8-9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie”

 – podała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nadal będzie dość silnie wiało. Wiatr ma być porywisty, zachodni i północno-zachodni. W porywach jego prędkość sięgać może do 85 km/h.

W drugiej połowie dnia ciągłe, silne deszcze, na północnym zachodzie, w centrum, na południu i południowym wschodzie. Wieczorem i w nocy deszcze przesuną się na północ i wschód kraju - podaje portal Twoja pogoda. 

Jak czytamy, w pasie od Pomorza Gdańskiego po Podlasie możliwe zawieje śnieżne, ograniczające widoczność poniżej 100 metrów. Przez całą noc spadnie tam do 5-10 centymetrów śniegu.