Skandaliczne sceny w sejmie! Poseł Braun do ministra Niedzielskiego: Będziesz pan wisiał [WIDEO]

2021-09-16 12:40
Skandaliczne sceny w sejmie! Poseł Braun do ministra Niedzielskiego: Będziesz pan wisiał
Autor: archiwum serwisu

Do absolutnie skandalicznej sytuacji doszło dzisiaj, 16 września w sejmie podczas debaty w sprawie służby zdrowia. W pewnym momencie na mównicę wyszedł poseł Konfederacji Grzegorz Braun i zwrócił się do ministra Adama Niedzielskiego słowami: "Będziesz pan wisiał".

Ogromny skandal w sejmie. Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu, na którym posłowie słuchali informacji na temat kryzysu w służbie zdrowia, zaraz po wystąpieniu ministra Adama Niedzielskiego na mównicy pojawił się poseł Grzegorz Braun. Parlamentarzysta, wybrany do sejmu z listy Konfederacji, zwrócił się bezpośrednio do ministra Niedzielskiego i powiedział "będziesz pan wisiał". W sali plenarnej zawrzało. Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wykluczyła Grzegorza Brauna z obrad.

Chwilę później na mównicy pojawił się Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL nie krył oburzenia w związku z zachowaniem Brauna.

- Musimy zaprotestować wszyscy jak tu siedzimy. Nie zgadzam się w wielu sprawach z panem ministrem, ale będę pana bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić. To jest groźba karalna. To jest rzecz okropna - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Sedno Sprawy - Sebastian Kaleta