Sławomir Neumann w Sednie Sprawy: "Niemcy zapraszali do siebie lekarzy i inżynierów"

2023-09-19 12:35
Sławomir Neumann w Sednie Sprawy: Niemcy zapraszali do siebie lekarzy  i inżynierów
Autor: youtube.com

Niemcy zapraszali do siebie lekarzy i inżynierów, mówi Sławomir Neumann. Poseł Platformy twierdzi, że nawet w największej fali migracji nasz zachodni sąsiad wyłuskiwał z obozów dla uchodźców w Turcji ludzi przydatnych dla ich rynku pracy.

Kijów pozwie Polskę, Węgry i Słowację w związku z odmową zniesienia zakazu na ukraińskie produkty rolne, powiedział wiceminister gospodarki i rolnictwa Ukrainy Taras Kaczka w ekskluzywnym wywiadzie dla "Brussel Playbook" Politico.

Zdaniem gościa Sedna Sprawy, jeżeli patrzymy na stronę Kijowa to "mają produkcję zboża i zablokowaną Odessę, jedyną możliwą trasą na tranzyt zboże to kolei i trasa na zachód przez Polskę" - komentował. 

Nie oceniałbym ostro Kijowa, mają wojnę i walczą o życie

- tłumaczył. 

Jak dodał, są możliwości takie żeby pomagać Ukrainie bo to "nasz interes narodowy aby pomagać w walce z Rosją. Trzeba znaleźć rozwiązanie tranzytu, a nie zostawienia zboża w Polsce. Wykorzytsać polskie porty lub innych krajów żeby tam to zboże było kierowane, ale bezpiecznie, czyli nie zostawało w Polsce." 

Afera Wizowa

Zdaniem posła Platformy, wiadomo nawet o kilkudziesięciu przypadkach gdzie polscy konsulowie otrzymują lizy z MSZ imienne dla osób, które powinny otrzymać wizę według urzędników. "Ci ludzie je otrzymywali i dalej migrowali. to jest absolutnie procederem przerzutu ludzi" - dodaje.

Poseł Platformy twierdzi, że nawet w największej fali migracji nasz zachodni sąsiad wyłuskiwał z obozów dla uchodźców w Turcji ludzi przydatnych dla ich rynku pracy.