Michał Woś w Sednie Sprawy: "Zbigniew Rau to znakomity szef polskiej dyplomacji"

2023-09-18 13:15
Michał Woś w Sednie Sprawy: Zbigniew Rau to znakomity szef polskiej dyplomacji
Autor: youtube.com

Zbigniew Rau to znakomity szef polskiej dyplomacji, mówi Michał Woś. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości skala nieprawidłowości w MSZ jest znikoma i państwowe służby z czasem wszystko wyjaśnią.

Afera wizowa

Jak pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolitej" w marcu doszło do pierwszych zatrzymań w „aferze wizowej”. Aresztowany został wówczas Saikat B., hinduski biznesmen mieszkający w Warszawie, prowadzący kilka firm z zakresu głównie doradztwa biznesowego. To on wraz z niejaką Beatą W. – jak wynika z postawionych zarzutów – mieli dawać łapówki za przyspieszenie wydawania wiz. 8 września CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych w sprawie – Monikę R., Mariusza G. i Krzysztofa P.

Gość Sedna Sprawy został napo czątku rozmowy zapytany o ministra Raua i jego rządy z MSZ. 

Minister Rau akurat jest świetnym szefem MSZ, doskonale dba o polską dyplomację o polskie interesy i prowadzi z sukcesem sprawy, za które odpowiada -

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości skala nieprawidłowości w MSZ jest znikoma i państwowe służby z czasem wszystko wyjaśnią.

Dlaczego Woś nazywa "łapówkarzem" Tomasza Grodzkiego, co jego zdaniem powinno się zmienić w polityce migracyjnej? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

M. WOŚ: GRODZKI TO ŁAPÓWKARZ, BRAŁ OD LUDZI W TRAGICZNYM POŁOŻENIU