Ślub zdalny? Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości uprościło zasady

2022-04-20 14:44
Ślub
Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy uprościło procedurę zawarcia związku małżeńskiego w czasie stanu wojennego. Teraz można to zrobić nawet przez Zoom – podaje agencja UNIAN.

Ślub to jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu, aż ciężko sobie wyobrazić, że mogłoby do niego dojść... zdalnie. Choć samo słowo "zdalnie" już na dobre zakorzeniło się w naszych czasach przez pandemię, wciąż wiele spraw wolimy załatwić stacjonarnie. Ślub niewątpliwie należy do takich przypadków. 

Wojna na Ukrainie pokazała jednak, że w obliczu tak wielu tragedii można zrobić wiele wyjątków przy zawieraniu związku małżeńskiego. Sieć obiegły już zdjęcia ślubów tuż przed wyjściem na front, w bunkrach. Teraz przyszedł czas na zdalne powiedzenie sobie "TAK". 

Ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy uprościło procedurę zawarcia związku małżeńskiego w czasie stanu wojennego. Ślub cywilny można wziąć w dowolnym urzędzie stanu cywilnego, gdzie nie toczą się działania zbrojne. W określonych przypadkach ślubu mogą udzielić policjanci lub wojskowi. Wojskowi mają również możliwość zdalnego zawarcia związku małżeńskiego.

„Sytuacja jest taka, że ludzie czasami nie mogą czekać. Wszyscy żyjemy w warunkach, w których nie wiemy, co będzie jutro, a nawet dzisiaj wieczorem. Dlatego złożyć wniosek i oficjalnie zawrzeć związek małżeński można teraz w ciągu jednego dnia” – ogłosiła minister sprawiedliwości Ukrainy Waleria Kołomijec cytowana przez Polską Agencję Prasową. 

Od początku wojny na Ukrainie ślub wzięło już blisko 22 tys. par.