Stadion Narodowy tymczasowo wyłączony z użytkowania. Jaki jest powód?

2022-11-14 12:24
Stadion Narodowy w Warszawie
Autor: pixabay.com Stadion Narodowy w Warszawie

Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. Operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania.

"Operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania"

- przekazano w komunikacie.

Operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania ze względu na wykrycie wady konstrukcyjnej dachu stadionu.

Całkowicie wyłączona została jakakolwiek aktywność na stadionie. Dotyczy to zarówno wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak i konferencji, kongresów, aktywności w powierzchniach biurowych i wycieczek po arenie. Rekomendacja konstruktorów i ekspertów uniemożliwia również rozegranie na stadionie meczu towarzyskiego Polska-Chile, zaplanowanego na 16 listopada.

Jak czytamy, operator PGE Narodowego pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Na polecenie Ministra Sportu i Turystyki w chwili obecnej obraduje sztab kryzysowy, który składa się z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz operatora PGE Narodowego. Jednocześnie na stadionie działa sztab, którego zadaniem jest zarządzanie konsekwencjami wykrycia wady, a także dążenie do jak najszybszego ustalenia przyczyn i sposobów naprawy uszkodzonego elementu. Operator stadionu zleci także szereg dodatkowych ekspertyz obejmujących stan wszystkich części konstrukcyjnych dachu.

W związku z zaplanowanym meczem Polska-Chile operator stadionu jest także w kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. O wszystkich kwestiach dotyczących prac dążących do przywrócenia pełnej zdolności operacyjnej PGE Narodowego będziemy informować na bieżąco. Wszelkie pytania w tej sprawie należy kierować do Rzecznika Prasowego PGE Narodowego, Małgorzaty Bajer.