Stan wojenny na Litwie. Na Ukrainie coraz więcej ofiar

2022-02-24 12:24 Róża Perszon
Stan wojenny na Litwie. W Ukrainie coraz więcej ofiar
Autor: twitter.com

W związku z najazdem Rosji na Ukrainę prezydent Litwy Gitanas Nauseda w czwartek (24 lutego) wydał dekret o wprowadzeniu w kraju stanu wyjątkowego. Z kolei ukraińskie władze podały informację o rannych i ofiarach w miejscowości Łypecke w obwodzie odeskim na południowym wschodzie Ukrainy.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę na Litwie w trybie pilnym zwołano posiedzenie Rady Obrony Państwa, podczas której omówiono najnowsze informacje dotyczące agresji Moskwy.

Stan wyjątkowy na Litwie

W związku z najazdem Rosji na Ukrainę prezydent Litwy Gitanas Nauseda wydał dekret o wprowadzeniu w kraju stanu wyjątkowego. - Po dokonaniu oceny zaistniałych okoliczności, powinniśmy podjąć kroki prawne w celu wzmocnienia swego bezpieczeństwa zewnętrznego – powiedział dziennikarzom prezydent Nauseda.

Osiemnaście osób zginęło, a sześć osób zostało rannych w miejscowości Łypecke w obwodzie odeskim na południowym wschodzie Ukrainy w wyniku ataku na jednostkę wojskową – podały regionalne władze cytowane przez Polską Agencję Prasową. 

Wśród wielu ofiar, o których donoszą media na całym świecie jest 17-latek zabity w obwodzie chersońskim i osoba, która zginęła w ataku lotniczym na miasto Browary w obwodzie kijowskim. W miejscowości Łypecke, w wyniku ostrzału jednostki wojskowej, zginęło 18 osób.