Stan zagrożenia epidemicznego będzie wydłużony? Wiadomo, do kiedy

2023-03-30 12:26
Koronawirus 25.02.2022: Ile dziś nowych zakażeń w Polsce?  Ile na Podkarpaciu? Raport COVID-19 [piątek, 25 lutego 2022]
Autor: coyot/Pixabay.com Koronawirus 25.02.2022: Ile dziś nowych zakażeń w Polsce? Ile na Podkarpaciu? Raport COVID-19 [piątek, 25 lutego 2022]

Przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego jest pewne - na dniach poznamy dokładny termin - podaje Interia. Znane sa trzy warianty, do kiedy potrwa.

Jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego

– stwierdził w środę (29 marca) minister zdrowia Adam Niedzielski. Zachorowań na COVID-19 jest coraz mniej, ale nadal jest dużo infekcji grypowych – wskazał.

Stan zagrożenia epidemicznego będzie wydłużony?

Jak podaje Interia.pl, początkowo stan zagrożenia epidemicznego miał zakończyć się 31 marca 2023 roku. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał jednak trzy nowe terminy w związku z epidemią koronawirusa. Na pewno wiemy, że stan epidemicznego zagrożenia nie nastąpi z końcem marca.

Jak czytamy, Waldemar Kraska zakłada, że zagrożenie epidemiczne zostanie przedłużone do końca kwietnia, maja lub nawet czerwca. W związku z wydłużeniem tego okresu wiele regulacji prawnych w ustawie covidowej zostanie zmienionych. Informacja o zmianach jest bardzo ważna, należy bowiem zmienić kilkadziesiąt innych ustaw w związku z nowelizacją ustawy covidowej.