Stanisław Żaryn w Sednie Sprawy: "Rosyjskie służby będą ingerowały w kampanię wyborczą"

2023-03-31 12:49
Stanisław Żaryn w Sednie Sprawy: Rosyjskie służby będą ingerowały w kampanię wyborczą
Autor: youtube.com

Rosyjskie służby będą ingerowały w kampanię wyborczą, nie ma wątpliwości Stanisław Żaryn. Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa informacyjnego zapewnia, że służby zrobią wszystko żeby same wybory nie były zagrożone. Więcej w poniższym artykule.

12 osób zatrzymanych w związku z siatką szpiegów działająca dla rosyjskiego wywiadu. Ta grupa jest już rozbita. Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa informacyjnego na to pytanie odpowiada, że "Jesteśmy gdzieś pośrodku".

Z jednej strony, śledztwo jest konkretnym urobkiem. Mamy podejrzanych, mamy dużą wierzą na temat ich działa, ale z drugiej strony mamy świadomość, że to śledztwo wymaga jeszcze aktywnej pracy.

Jesteśmy dalej niż w połowie drogi, ale nie kończymy jeszcze tej sprawy - dodaje.  

Mariusz Kamiński, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych zaznaczył, że "Podejrzani przygotowywali się również do akcji dywersyjnych mających na celu sparaliżowanie dostaw sprzętu, broni oraz pomocy dla Ukrainy" . Jak odniósł się do tego Stanisław Żaryn, "niestety o szczegółach nie można mówić zbyt obficie. Mamy niestety do czynienia z grupą, która monitorowały trasy kolejowe i konkretne transporty na Ukrainę. Przygotowywała się do aktu fizycznej destabilizacji tych transportów"

Polsce grozi rosyjski terroryzm? Na to pytanie prowadzącego Jacka Prusinowskiego, gość Sedna Sprawy odparł, że tego typu zagrożenia, również w tej chwili są dużo bardziej realne niż to miało miejsce kilka lat temu.

Czy rząd wprowadzi ograniczenia w użytkowaniu Tik Toka, czy grozi nam rosyjski terroryzm? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

S. ŻARYN: ROSYJSKIE SŁUŻBY BĘDĄ INGEROWAŁY W KAMPANIĘ WYBORCZĄ