Straż Graniczna: 116 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-12-07 8:54
Straż Graniczna: 116 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek, 6 grudnia doszło do aż 116 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. To zdecydowanie więcej niż jeszcze wczoraj. Polskie władze jednocześnie informują, że napór migrantów maleje.

Wczoraj tj.06.12 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 116 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium RP - poinformowała Straż Graniczna we wtorek na Twitterze. Dodano, że na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze 30-osobowe grupy dwukrotnie forsowały granicę przy wsparciu białoruskich służb.

Polskie władze poinformowały, że pomimo wczorajszych incydentów sytuacja na wschodniej granicy Unii Europejskiej nieco się uspokoiła.

- Udało nam się to dzięki aktywności rządu na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim dzięki poświęceniu, służbie i nieustannej czujności tysięcy funkcjonariuszy Straż Graniczna, Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Policja i wszystkich innych służb, które bronią polskiej granicy - poinformował premier Morawiecki.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już ok. 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku-17,5 tys., wrześniu-7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.