Straż Graniczna: 58 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-12-02 9:08
Straż Graniczna: 58 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Jak poinformowała Straż Graniczna, ostatniej doby odnotowano dokładnie 58 prób nielegalnego przejścia z Białorusi do Polski. Wobec 16 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.

Minionej doby tj.01.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 58 osób. Wobec 16 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP - poinformowała w czwartek, 2 grudnia na Twitterze Straż Graniczna.

Służba podała też statystyki z listopada. Wynika z nich, że w zeszłym miesiącu SG odnotowała 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Dla porównania - w październiku było to 17,5 tys., wrześniu-7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.

Te statystyki pokazują, że w ostatnich tygodniach napór nielegalnych migrantów na polską granicę zdecydowanie zelżał, a kryzys migracyjny, choć trwa, nie eskaluje tak jak jeszcze kilka tygodni temu. Ma to związek z szeregiem działań dyplomatycznych Polski oraz Unii Europejskiej. Polityka informacyjna zadziałała na migrantów, którzy  nie są już chętni do tego, żeby wchodzić na migracyjny szlak prowadzący przez Polskę.

Sedno Sprawy - Włodzimierz Czarzasty