Straż Graniczna: Dokładnie 35 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-12-06 9:13
Straż Graniczna: Dokładnie 35 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Presja migracyjna na polską granicę ze wschodu wyraźnie zmalała. Co nie znaczy oczywiście, że było spokojnie. Ostatniej doby straż graniczna odnotowała zaledwie 35 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W niedzielę 05.12 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 35 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 8 postanowień o opuszczeniu terytorium RP - poinformowała w poniedziałek, 6 grudnia na Twitterze Straż Graniczna.

Poinformowano również, że na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Narewce, funkcjonariusze białoruskich służb rzucali z samochodu petardy hukowe.

W grudnia presja migracyjna na wschodniej granicy zdecydowanie zmalała. Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już około 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku-17,5 tys., wrześniu-7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.

Z końcem listopada na terenach przy granicy z Białorusią przestał obowiązywać stan wyjątkowy. Natomiast od 1 grudnia do 1 marca na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on tereny, które wcześniej znalazły się w strefie stanu wyjątkowego.

Sedno Sprawy - Tomasz Rzymkowski