Straż Graniczna: Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia granicy ostatniej doby

2021-11-27 15:08
Straż Graniczna: Ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia granicy ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Straż graniczna poinformowała w sobotę, że ostatniej doby doszło do 206 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Za pomocnictwo funkcjonariusze zatrzymali 7 cudzoziemców.

Wczoraj tj.26.11 na granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Próbom tym zapobieżono. Za pomocnictwo FunkcjonariuszeSG zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 ob.Gruzji i ob.Rosji. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży,służby odparły atak na granicę grupy 100 osób - podała w sobotę Straż graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Przypomnijmy, że od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni, czyli do końca listopada.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz