Straż Graniczna: Prawie 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby

2021-11-10 9:34
Straż Graniczna: Prawie 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej ostatniej doby
Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze straży granicznej podali w środę, że tylko ostatniej doby doszło aż do niemal 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Kryzys na granicy tylko się pogłębia.

Wczoraj odnotowaliśmy 599 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymanych zostało 9 osób (5 obywatel Libanu ,3 obywateli Iraku, 1 obywatel Syrii). Wobec 48 osób zostały wydane postanowienia o opuszczeniu Polski. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby (1 obywatela Rosji, 1 obywatela Szwecji, 1 obywatel Litwy) - poinformowała w środę Straż Graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 32 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 3,2 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

W ostatnich dniach sytuacja na granicy jeszcze dodatkowo się zaogniła. Tylko wczoraj dwie duże grupy migrantów przedarły się z Białorusi do Polski.

- To nie była spokojna noc, rzeczywiście było wiele prób przełamania polskiej granicy. Z tego, co usłyszałem, z meldunków dowództwa Wojska Polskiego (...) i z tego, co możemy się zapoznać z komunikatów Straży Granicznej, wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. odnosząc się do wydarzeń na granicy ostatniej doby.

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz