Straż Graniczna uratowała małżeństwo Irakijczyków, które utknęło na bagnach

2021-10-28 12:41
Straż Graniczna uratowała małżeństwo Irakijczyków, które utknęło na bagnach
Autor: Twitter/Straż Graniczna

Funkcjonariusze straży granicznej pomogli małżeństwu, które utknęło na bagnach w okolicach Białowieży. Wołanie o pomoc wcześniej usłyszeli polscy żołnierze.

O tym zdarzeniu na czwartkowej konferencji prasowej poinformowała ppor. Anna Michalska, rzecznik prasowy formacji. Jak wynika z jej słów, do akcji ratunkowej na bagnach doszło w okolicach Białowieży w nocy z środy na czwartek. Podczas nocnego patrolu żołnierze usłyszeli wołanie o pomoc. Dobiegało ono z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka.

- Zaangażowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego i WOT z BPS. Przy wykorzystaniu drona WOT udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania - relacjonowała ppor. Michalska.

Na bagnach odnaleziono dwie osoby: małżeństwo obywateli Iraku (25 i 37 lat).

- Kobieta była wycieńczona i nie była w stanie samodzielnie się poruszać, na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna obecnie przebywa w Placówce w Białowieży  - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową ppor. Anna Michalska.

Sedno Sprawy - Tadeusz Cymański