Suski w "Sednie Sprawy": Nie wyjdziemy z UE, walczymy tylko o to, żeby nie było prawnego zniewolenia

2021-10-11 9:51
Suski w Sednie Sprawy: Nie wyjdziemy z UE, walczymy tylko o to, żeby nie było prawnego zniewolenia
Autor: Sedno Sprawy

Walczymy tylko o to żeby nie było prawnego zniewolenia, mówi Marek Suski. Jeden z liderów PiS zapewnia, że partia rządząca nie planuje wychodzenia z Unii Europejskiej. Polska wykonuje traktaty, ale nie będzie robiła tego, do czego się nie zobowiązała. Czy PiS podzieli mazowsze, kiedy finał rekonstrukcji rządu, czy Donald Tusk wzywał do używania przemocy? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Jako pierwsi w Polsce mówiliśmy o tym, że chcemy być w Unii Europejskiej, więc to jest przesadna interpretacja strony, która teraz próbuje stworzyć problem - mówił poseł PiS Marek Suski w programie "Sedno Sprawy" Radia Plus. Parlamentarzysta z pogardą podchodził do zorganizowanego przez Donalda Tuska protestu w Warszawie.

- My nie planujemy wychodzeni z Unii Europejskiej, my tylko walczymy o to, żeby właśnie nie było prawnego zniewolenia, bo to byłaby rzecz zła. Zresztą inne kraje i inne trybunały konstytucyjne o to walczą - wyjaśnia poseł Suski.

Oskarżył też przedstawicieli, że konfrontacyjnie protestują w tym samym czasie i miejscu gdy "oddawana jest cześć poległym w katastrofie smoleńskim".

- Tuska namawiał do używania przemocy - stwierdził poseł Marek Suski. Nie potrafił wskazać jednak ani jednej konkretnej wypowiedzi, która by na to wskazywała.

Jacek Prusinowski pytał swojego gościa również o to, czy pieniądze dla Polski z Unii Europejskiej nie są zagrożone. Pojawiły się również pytania o podział Mazowsza.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.