Sylwester 2022/2023 w górach. Polacy nie rezygnują z wyjazdów!

2022-10-26 18:15
Sylwester 2022/2023 w górach. Polacy nie rezygnują z wyjazdów!
Autor: pixabay.com Sylwester 2022/2023 w górach. Polacy nie rezygnują z wyjazdów!

Inflacja w Polsce jest gigantyczna. Mimo znacznych wzrostów cen, Polacy nie rezygnują z wyjazdów. Niemal wszystkie miejsca w hotelach w górach na okres sylwestrowy zostały już zarezerwowane!

Mimo wzrostów cen o blisko jedną trzecią, Polacy nie rezygnują ze spędzania świąt i sylwestra na wyjazdach! Na zainteresowanie nie narzekają m.in. właściciele górskich hoteli i pensjonatów.

Jak mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej - oferty znikają bardzo szybko. - Sylwester się broni. Faktycznie obiekty, które miały ofertę sylwestrową są sprzedane. Pozostały jakieś drobne może nie promile, ale drobne procenty. Ale jeszcze na rynku pojawi się wiele ofert w związku z tym, że wieli z nas czekało na udostępnienie pokoi, bo nie wiedzieliśmy w jakich cenach będziemy mogli to zrobić - mówi.

Czytaj także: Coraz więcej turystów planuje wyjazd w długi weekend listopadowy

W skali całego kraju liczba rezerwacji na Sylwestra spadła jednak o jedną czwartą - wynika z danych serwisu noclegi.pl. Jak mówi jego ekspertka Natalia Jaworska - ceny są bardzo zróżnicowane. Dla przykładu, w Gdańsku za noc trzeba zapłacić średnio 126 złotych. - Jeżeli chcemy jechać w góry to średnio za noc w Karpaczu zapłacimy 202 zł za osobę za noc i na przykład przyjmując Szczyrk czy Białkę Tatrzańską, to będzie około 167 zł za osobę za noc - tłumaczy.

Część hotelarzy w związku z wysokimi cenami nie wyklucza otworzenia zimą obiektów w ograniczonym zakresie lub całkowitego zrezygnowania z działalności w sezonie.

M. SUSKI: ZAMROŻENIE POLSCE ŚRODKÓW Z BUDŻETU BĘDZIE KOŃCEM UNII EUROPEJSKIEJ