Szułdrzyński w "Sednie Sprawy": W Polsce powinny być wymagane certyfikaty covidowe w miejscach publicznych

2021-10-26 10:18
Szułdrzyński w Sednie Sprawy: W Polsce powinny być wymagane certyfikaty covidowe w miejscach publicznych
Autor: Sedno Sprawy

Większość członków Rady Medycznej popiera podobne rozwiązania jakie stosowane sa we Francji, czy Włoszech, mówi dr Konstanty Szułdrzyński. Członek tego gremium mówi w Radiu Plus, że zasadne było wporwadzenie przepisów pozwalających na obecnośc w miejscach publicznych z certyfikatem, ale waznym negatywnym testem. Jakich restrykcji należy się spodziewać, czym wariant Delta różni się od poprzednich mutacji? Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Konstanty Szułdrzyński, członek Rady Medycznej przy premierze był gościem "Sedna Sprawy" w Radiu Plus we wtorek, 26 października. Dr Szułdrzyński podkreślił już na początku rozmowy, że większość Rady Medycznej jest za tym, żeby w Polsce wprowadzić takie zasady jakie panują we Francji czy we Włoszech. Czyli w miejscach publicznych trzeba się dokumentować certyfikatem covidowym lub aktualnym negatywnym testem na koronawirusa.

- Ze względów politycznych jest to chyba niemożliwe, a w każdym razie bardzo trudne - przyznał szczerze dr Szułdrzyński. Dodał, że rada rekomendacje wydaje tylko w przypadku zapytań premiera.

- Staramy się nie wydawać zaleceń, które by stały w jawnej sprzeczności z polityką rządu - powiedział członek Rady Medycznej.

Co z obostrzeniami w Polsce? Jak przekonywał gość "Sedna Sprawy" na razie nie ma tego tematu, a ważne jest w tym momencie raczej egzekwowania obecnych przepisów.

- Pandemia trwa już na tyle długo, że rząd wie co ma robić i nie odkryjemy nic nowego - przekonywał dr Szułdrzyński.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.