Ukraińska straż graniczna: Ostrzelano nasze pozycje w Donbasie

2021-11-24 14:11
Ukraińska straż graniczna: Ostrzelano nasze pozycje w Donbasie
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Niepokojące informacje z Ukrainy. Tamtejsza straż graniczna podała, że pozycje w Donbasie zostały ostrzelane przez siły federacji rosyjskiej. Na szczęście nikt nie zginął, uszkodzona została tylko infrastruktura.

Separatyści wspierani przez Rosję ostrzelali w środę pozycje ukraińskiej straży granicznej na linii rozgraniczenia w Donbasie- poinformowali Ukraińcy w najnowszym komunikacie. Jak wynika z opisu całego zajścia, sytuacja była bardzo groźna. Ostrzelano pozycje straży granicznej na linii rozgraniczenia w pobliżu punktu kontrolnego "Marjinka" w obwodzie donieckim.

Ukraińska straż graniczna podała, że "przeciwnik wykorzystał moździerze kaliber 82 mm. Trzy ładunki trafiły w miejsce, w którym pełnili służbę strażnicy". Na szczęście nikt nie został ranny, a uszkodzeniu uległa jedynie infrastruktura graniczna.

Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest napięta i wciąż eskaluje. Jak wynika z informacji ukraińskiego wywiadu, Rosjanie zamierzają przeprowadzić atak na Ukrainę już w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Ukraińska straż graniczna przekazała w komunikacie, że w tej chwili "Zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej nadal lekceważą uzgodnienia w sprawie całkowitego i wszechstronnego rozejmu na linii rozgraniczenia".

Stron ukraińska zauważyła, że Rosjanie koncentrują coraz większe siły w okolicach Donbasu i zwiększają swoje możliwości operacyjne.

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz