Uwaga na bardzo silny wiatr! IMGW wydaje najwyższe ostrzeżenie!

2022-01-28 16:05
Podkarpacie: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem! Mogą wystąpić burze
Autor: Fot. Fotolia Podkarpacie: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem! Mogą wystąpić burze

W weekend wiatr da nam w kość! Jak pokazują prognozy - w nocy z soboty na niedzielę porywy mogą osiągnąć prędkość do nawet 130 km/h. Meteorolodzy ostrzegają także przed sztormem na Bałtyku. Sprawdź alerty na najbliższy weekend 28-30 stycznia!

Sytuacja pogodowa może być bardzo niebezpieczna. Synoptycy ostrzegają, że najtrudniejszych warunków należy spodziewać się na Pomorzu.

- Niebezpiecznie zacznie się robić w nocy z soboty na niedzielę, ponieważ niż, który został nazwany damskim imieniem Nadia będzie bardzo głęboki i on spowoduje, że porywy wiatru w całym woj. pomorskim będą powyżej 100 km/h i w związku ztym wydane zostaną ostrzeżenia trzeciego, czyli najwyższego stopnia - mówi rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski.

Czytaj także: Są wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Jest w nim dużo niespodzianek

W związku z silnym wiatrem strażacy apelują, by m.in. nie parkować swoich aut pod drzewami. - Wszystkie przedmioty lekkie, które mamy na balkonach trzeba z tych balkonów pozdejmować, albo postarać się zabezpieczyć. Trzeba też uważać pod czym przechodzimy. Strażacy na terenie woj. pomorskiego w związku z ostrzeżeniami cały czas są przygotowani, przeglądają sprzęt, który może być potrzebny - dodaje Łukasz Płusa z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. W weekend, poza wiatrem, możemy spodziewać się także opadów śniegu i deszczu. Mogą wystąpić również burze.

Warto pamiętać, że mapa ostrzeżeń jest cały czas aktualizowana. Znajdziesz ją >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz